Ułatwienia dostępu

Poznaliśmy skład Regatowej Reprezentacji Szczecina. Tworzą ją podopieczni szczecińskich klubów żeglarskich: KS Centrum Żeglarskie oraz Sejk Pogoń Szczecin. Najlepsi zawodnicy w regionie startują w klasie Optimist w grupie B.

 

 

Regatowa Reprezentacja Szczecina OptiB

 

Ten pilotażowy projekt zakłada utworzenie silnej i mocnej kadry żeglarskiej Szczecina, która z jednej strony będzie pielęgnować tradycje naszego miasta i krzewić sporty wodne wśród najmłodszych, a z drugiej rozsławi Szczecin na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.


Tworzymy coś na wzór kadry Szczecina. Chcemy wesprzeć najlepszych zawodników i najlepsze zawodniczki w kształceniu z zakresu żeglarstwa i osiągnięć sportowych. Rozpoczynamy od Optimista, ponieważ jest to baza dla dalszego żeglarskiego rozwoju. Mam nadzieję, że ta młodzież za chwilę będzie osiągała jeszcze większe sukcesy sportowe na arenie ogólnopolskiej i nie tylko, a potem będzie zasilała różne inne klasy żeglarskie, reprezentując tym samym Szczecin w zawodach rangi międzynarodowej

- mówił podczas środowej konferencji prasowej prezydent miasta, Piotr Krzystek.

 

Konferencja RRS

 


O wynikach rekrutacji do Regatowej Reprezentacji Szczecina decydowały osiągnięcia dzieci w poprzednich sezonach oraz liczba zdobytych punktów w ogólnopolskim rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Młodzież, która trafia w szeregi RRS-u zostanie objęta opieką doświadczonego trenera, który zapewni ciągłość szkoleń na wodzie oraz zadba o ogólną kondycję sportową swoich podopiecznych. Szkoleniowcem RRS-u został Michał Zera, reprezentant kadry Polski w olimpijskiej klasie Laser. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów. Uczestnik Mistrzostw Świata i Europy. Trener Reprezentacji Polski na ME w klasie Optimist w roku 2017, gdzie Igor Kuczys zdobył srebrny medal. Obecnie trener w UKS Barnim Goleniów.

Przed młodymi żeglarzami morze inspiracji, ciekawe zajęcia, treningi na najwyższym poziomie oraz wyjazdy na międzynarodowe zgrupowania. Pierwsze już za dwa tygodnie. 23 listopada w ramach zgrupowania Regatowa Reprezentacja Szczecina do poleci Torrevieja w Hiszpanii.


Projekt jest na początku swojej drogi, docelowo zostanie on rozszerzony o inne klasy. Chcemy zapraszać do współpracy żeglarzy topowych z naszego miasta takich jak Agnieszka Skrzypulec i Tadeusz Kubiak. Współpraca RRS-u z klubami i trenerami sportowymi będzie dla nas bardzo ważna. Przed zawodnikami pierwsze zgrupowanie w Hiszpanii. Jesienią i zimą zaplanowaliśmy zajęcia sportowe, zajęcia z tablicą, a od kolejnego sezonu dzieci w uzgodnieniu z klubami będą wyjeżdżały na wyjazdy i regaty

- opowiadał o planach na najbliższe miesiące koordynator projektu z ramienia Centrum Żeglarskiego, Artur Burdziej.


Regatowa Reprezentacja Szczecina to nie jedyny projekt, który od nowego sezonu będzie funkcjonować pod opieką Centrum Żeglarskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, w ramach RRS-u pojawi się grupa żeglarzy z niepełnosprawnościami. W najbliższym czasie planowany jest zakup dwóch jachtów Hansa 303, na których osoby te będą uczyć się żeglarstwa. Docelowo planujemy udział tej grupy w regatach krajowych i zagranicznych.

 

Konferencja RRS 2

 


Młodym żeglarzom kibicuje i przygląda się Agnieszka Skrzypulec, wielokrotna Mistrzyni Polski Seniorów w klasie 470. Reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 i Rio w 2016 roku. Od 2003 roku zawodniczka Kadry Narodowej. Mistrzyni Europy kl. Laser 4.7 i v-ce Mistrzyni Świata kl. Laser 4.7.


Lista osób zakwalifikowanych do RRS:

  • Kaczmarek Lena (Klub Sportowy Centrum Żeglarskie)
  • Luśnia Magdalena (Klub Sportowy Centrum Żeglarskie)
  • Miller Filip (Klub Sportowy Centrum Żeglarskie)
  • Obecny Tomasz (Klub Sportowy Centrum Żeglarskie)
  • Podgórny Jakub (Klub Sportowy Centrum Żeglarskie)
  • Łagodzińska Lidia (Sejk Pogoń Szczecin)
  • Wołosz Zofia (Sejk Pogoń Szczecin)
  • Rak Karol (Sejk Pogoń Szczecin)
  • Pluta Bartosz (Sejk Pogoń Szczecin)
  • Wójcik Piotr (Sejk Pogoń Szczecin)

 

Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Wolontariusze
Rekrutacja
Reprezentacja