Projekt „Regatowa Reprezentacja Szczecina” powstał w celu realizacji działań, które mają wpłynąć na rozwój żeglarstwa regatowego w Szczecinie. Wiąże się to z udzielaniem pomocy najlepszym młodzieżowym zawodnikom uprawiającym tę dyscyplinę sportu. Wsparcie ich rozwoju ma przyczynić się do odnoszenia przez nich sukcesów w rywalizacji krajowej i zagranicznej. Projekt dedykowany jest zawodnikom, którzy są członkami klubów żeglarskich mających siedzibę w Szczecinie oraz posiadają licencję sportową PZŻ. Szczegóły opisuje Regulamin Funkcjonowania i Naboru.
Działania, które podejmie Regatowa Reprezentacja Szczecina:
- zapewnienie trenera;
- wyposażenie zawodnika w sprzęt;
- zapewnienie ciągłości szkolenia na wodzie, jak również dbałość o przygotowanie ogólnosportowe;
- zapewnienie możliwości wyjazdów na regaty i zgrupowania krajowe oraz zagraniczne;
- indywidualny plan rozwoju ze wskazaniem celów.
Założeniem pośrednim działalności RRS jest zwiększenie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży żeglarstwem regatowym, a przez to zwiększenie liczby zawodników w regionie. Wyróżnienie zawodników powołanych do RRS ma wpływać motywująco i być celem dla innych.
W pierwszym roku działalności RRS dedykowany był zawodnikom klasy Optimist gr. B. Od roku 2020, powołania dostają zawodnicy Optimist gr. A oraz Laser 4,7 i Standard. Rok 2021 i 2022 przyniósł powołania na kolejny sezon w klasach: ILCA 4, ILCA 6, ILCA 7, Optimist (decyzją Rady Trenerów, działania RRS dla tej klasy, oparte były o nabór uzupełniający, a realizowane poprzez dedykowane akcje szkoleniowe), zawodnicy innych klas żeglarstwa sportowego (zgłaszani na podstawie wniosków lub zaproszeni na podstawie §2 punkt 7 Regulaminu Funkcjonowania i Naboru do RRS).
Osobą odpowiedzialną za wdrożenie i realizację jest Koordynator Regatowej Reprezentacji Szczecina – Artur Burdziej, tel. 698 632 529,