Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Witamy w Centrum Żeglarskim tel. +48 91 460 08 44

W sobotę, 26 października punktualnie w południe przy dźwiękach hymnu podopieczni Centrum Żeglarskiego opuścili banderę na maszcie. To oznaka, że tegoroczny sezon żeglarski został zakończony. Teraz przyszedł czas na prace szkutnicze i odliczanie do wiosny.            


50 lat Daru Szczecina na wodzie, setki zadowolonych dzieci, dziesiątki kursów i szkoleń oraz dużo sukcesów – tak można podsumować miniony sezon w Centrum Żeglarskim. Przed nami kilka miesięcy prac szkutniczych, poszerzanie wiedzy teoretycznej i zajęć ogólnorozwojowych. Sezon żeglarski 2019 właśnie dobiegł końca. W Centrum Żeglarskim bandera została opuszczona.

- Mam nadzieję, że to symboliczne zakończenie sezonu nie będzie ostatnim dniem żeglowania i pogoda pozwoli nam jeszcze wypłynąć kilka razy na wodę – mówiła podczas zakończenia wicedyrektor Centrum Żeglarskiego, Magdalena Piasecka-Górny.

To był bez wątpienia jeden z lepszych sezonów w naszej jednostce. Od kwietnia żeglarska brać Centrum Żeglarskiego pracowała na najwyższych obrotach. Sezon 2019 minął nam pod znakiem jubileuszów, regat na najwyższym poziomie i niesamowitej żeglarskiej przygody. 1 czerwca obchodziliśmy 50-te regaty o Puchar Dnia Dziecka. To flagowa impreza Centrum Żeglarskiego, która od pół wieku organizowana jest właśnie przy ul. Przestrzennej 19. Dokładnie 14 czerwca minęło 50 lat od wodowania czołowej jednostki naszego miasta – Daru Szczecina. Ten „pięćdziesięciolatek” pokazał, że mimo swojego wieku nadal może zdobywać morza i oceany, bo dwa miesiące później załoga Daru Szczecina odebrała zwycięskie puchary w tegorocznych regatach the Tall Ships Races klasie C/D oraz bez podziału na klasy. Sukcesami mogą się chwalić także młodsi wychowankowie Centrum Żeglarskiego. Reprezentacja Szczecina w regatach Baltic Sail Nations Cup zdobyła I miejsce w klasie Laser. Podczas posumowania sezonu wręczono także list gratulacyjny dla kapitana Daru Szczecina, Wojciecha Maleiki.

- Ten sezon był bardzo wyjątkowy, bardzo mocny. Realizacja wszystkich planów, regat była skupiona na dobrych wynikach i dobrej organizacji. W imieniu Zachodniopomorskiego Związku Żeglarskiego chciałabym podziękować, pogratulować i życzyć dalszych sukcesów. Brawo! ­– mówił w sobotę przedstawiciel Zarządu ZOZŻ, Wiktor Głowacki.

Takie sezony, pokazują, że szczecińskie żeglarstwo ma się doskonale. Minione miesiące to także mnóstwo rejsów nie tylko na wodach Jeziora Dąbie. Wśród nich wyprawy do Kopenhagi, opływanie Zalewu Szczecińskiego. Z oferty rejsów Centrum Żeglarskiego skorzystało w tym roku 160 osób.

Od lat największą popularnością cieszą się organizowane na naszej przystani półkolonie. W trakcie dwóch miesięcy wakacji zorganizowaliśmy 6 turnusów półkolonii, w których wzięło udział ponad 180 dzieci. W tym roku w ramach wakacyjnego wypoczynku odbyły się 4 obozy, w tym jeden stacjonarny – maluchy nocowały w schronisku młodzieżowym. W czasie lata nasi instruktorzy i trenerzy opiekowali się dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, mając tym samym około 500 podopiecznych. Oprócz wakacyjnej oferty cały czas prowadzone były zajęcia w ramach sekcji żeglarskich, w których obecnie zapisanych jest ponad 210 dzieci.

- Sezon nasz był bardzo intensywny i naprawdę udany. Wszystkie wydarzenia, które miały miejsce podczas minionego sezonu zostały zorganizowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Wypoczynki, półkolonie, które z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem – mówiła Magdalena Piasecka-Górny. – Serdecznie dziękujemy wszystkim sympatykom i przyjaciołom Centrum Żeglarskiego za kolejny wspólny sezon.


Zapraszamy do fotogalerii

  

 

 
 
 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Tytuł projektu: Budowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Nr umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.06.01.01-32-013/09-00 z dnia 29.01.2010 roku

  
 
 
logo ue2

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

 

 

INFORMACJE O PLIKACH COOKIE

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.