Ułatwienia dostępu

Odszedł nasz mentor

Z wielkim smutkiem i żalem przekazujemy informację o śmierci kapitana Jerzego Kaczora, który w dniu 20.09.2022 r. odszedł na wieczną wachtę. W imieniu dyrekcji i pracowników Centrum Żeglarskiego składamy wyrazy najgłębszego współczucia dzieciom, wnukom i całej rodzinie pogrążonej w żałobie.

Jerzy Kaczor

Jerzy Kaczor (22.01.1956-20.09.2022) - kapitan jachtowy, trener żeglarski drugiej klasy, instruktor żeglarstwa, sędzia żeglarski. Zasłużony i wybitny szkoleniowiec oraz instruktor żeglarski z wieloletnim doświadczeniem, popularyzator sportów wodnych, który wychował wiele pokoleń młodych żeglarzy. Uczestnik i kapitan wielu rejsów. Jego żeglarska przygoda zaczęła się w Kamieniu Pomorskim, gdzie związany był z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Następnie, w roku 2008, rozpoczął pracę w Pracowni Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży w Szczecinie, działał na przystani Pałacu Młodzieży w Szczecinie, później w Centrum Żeglarskim, gdzie pełnił funkcję kierownika wyszkolenia żeglarskiego. Sezon 2020 był zwieńczeniem jego pracy jako trenera i instruktora żeglarstwa w jednostce. Na emeryturze pozostał związany z Pracownią Edukacji Morskiej.

Jerzy Kaczor czb

Przez lata kształcił młodzież i dorosłych przygotowując ich do egzaminu na stopnie żeglarskie. Nadzorował i organizował oraz współorganizował wiele szczecińskich regat, w tym: Wiosenne, o Puchar Dnia Dziecka, o Puchar Magnolii, Nadzieja Sportu, Oderman Cup i inne.

W roku 2021 został uhonorowany podczas rozdania Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina jako Trener Roku (nagroda im. Teodora Czarneckiego) za wieloletnią, profesjonalną opiekę nad pokoleniami żeglarzy, za rozwijanie w nich pasji i miłości do wiatru i wody oraz pielęgnowanie żeglarskich tradycji.

Jerzy Kaczor1

Zawsze dbał o etykietę żeglarską, dzielił się wiedzą dotyczącą ceremoniału morskiego i uczył żeglarstwa młodzież i dorosłych. Pomagał wszystkim, którzy tej pomocy potrzebowali. To człowiek, który przede wszystkim zaraził pasją do żeglarstwa kilka pokoleń dzieci i młodzieży - również wielu z naszych byłych i obecnych pracowników. Był wychowawcą i wielkim przyjacielem młodych.

Do zobaczenia Panie Jerzy!

Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Rekrutacja
Wolontariusze
Rekrutacja
Reprezentacja