Ułatwienia dostępu

Kolejny majowy weekend przyniósł dobre wiadomości o naszych zawodnikach. Tym razem młodzi żeglarze startujący w klasie Optimist w grupie B, walczyli o medale w Memoriale Ottona Weilanda. Nieco starsi natomiast, próbowali swoich sił w grupie A, startując w Pucharze YKP Gdynia.

 

05 2023 3

 

Optimist grupa B

Nasi młodsi zawodnicy (grupa B) rywalizowali na Jeziorze Charzykowskim, gdzie najstarszy klub żeglarski w Polsce - CHKŻ Chojnice, organizował cieszące się od lat powodzeniem regaty - Memoriał Ottona Weilanda. Na starcie stanęło 105 zawodników klasy Optimist. Podopieczni trenera Jakuba Cymermana spisali się wzorowo.

  • II miejsce w kategorii dziewcząt i IX w klasyfikacji generalnej - Oliwia Piotrowska
  • IV miejsce w kategorii chłopców i w klasyfikacji generalnej - Antoni Jelonek

Tej dwójcie należą się wielkie brawa, gdyż były to pierwsze duże sukcesy młodych zawodników.

05 2023 2

Optimist grupa A

W Gdyni natomiast, w ramach Pucharu YKP Gdynia, odbywała się I eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i II eliminacja Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Tam, pod okiem trenera Grzegorza Durdynia, startowali zawodnicy grupy A.

Warunki na zatoce były wymagające. Zmienny wiatr towarzyszył żeglarzom przez trzy dni regat, natomiast ostatniego dnia zmagań nie udało się rozegrać żadnego wyścigu. Rywalizację w stawce 160 żeglarzy, trzech naszych zawodników ukończyło w złotej grupie! Tym razem nie było szans na podium, ale należy wspomnieć, że znacząca większość zawodników debiutowała w gronie najlepszych optimiściarzy w kraju. Tym samym, z wielką nadzieją patrzymy na ich dalsze poczynania.

 

05 2023 1

 

Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Wolontariusze
Rekrutacja
Reprezentacja