Ułatwienia dostępu

Slajd 1
Centrum Żeglarskie
Więcej niż przystań!
Slajd 1
Centrum Żeglarskie
Więcej niż przystań!
Poprzedni slajd
Poprzedni slajd
Następny slajd
Następny slajd
  • Stanowisko: Instruktor sekcji kajakarstwa turystycznego
Zdjęcie Piotra Owczarskiego

Instruktor rekreacji ruchowej od 2011 roku. Ukończył kurs kierownika wypoczynku. Pedagog, kajakarz, instruktor kajakarstwa, żeglarz jachtowy, sternik motorowodny, działacz żeglarski oraz historyk regionalnego żeglarstwa.

Od 2011 r. prowadzi w Centrum Żeglarskim sekcję kajakarstwa turystycznego. Szczecińską młodzież uczy kajakarstwa nizinnego, zalewowego i morskiego. Zorganizował "Wyprawę kajakową dookoła Wyspy Wolin", "Wyprawę kajakową dookoła Wyspy Uznam", "Wyprawę kajakową do Ueckermunde", "Kajakami dookoła Wyspy Rugii", "Wyprawę kajakami dookoła Wyspy Bornholm".

Uczy młodzież, że kajakarstwo oraz żeglarstwo to szkoła życia i charakteru.

Organizator wielu spływów i wypraw kajakowych oraz żeglarskich, w tym w Polsce, Austrii, Danii, we Francji, na Litwie, Łotwie, Niemczech, we Włoszech. Opłynął kajakiem wyspy: Wolin, Uznam, Rugię, Bornholm, półwysep Gargano we Włoszech, górskie jezioro Achensee w Alpach, przepłynął Zalew Szczeciński z południa na północ. Wytyczając "Kajakowy Szlak Gryfitów" opłynął z młodzieżą dookoła Zalew Szczeciński. W ramach "Wyprawy kajakiem przez Bałtyk" przepłynął Bałtyk wszerz, ze Szwecji do Niemiec i dalej do Świnoujścia. Wiosłował po wodach Morza Adriatyckiego, Kanału La Manche i wielu rzek. Incjator powstania Szczecińskiej Pętli Kajakowej. W czasie swych żeglarskich rejsów dotarł za koło polarne, okrążył Islandię, dopłynął do Wyspy Niedźwiedziej i Archipelagu Svalbard.

  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Wolontariusze
Rekrutacja
Reprezentacja