Ułatwienia dostępu

 

Dni Morza_Sail Szczecin każdego roku przyciągają tysiące szczecinian i turystów z całego świata. Co roku przy szczecińskich nabrzeżach gościmy wilele jednostek z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i Finlandii.  

Dni Morza_Sail Szczecin to także mnóstwo atrakcji i wydarzeń towarzyszących na lądzie. Na dwóch brzegach Odry rozstawiają się wystawcy z kulinarnymi propozycjami, rękodzielnicy, sprzedawcy pamiątek i różnych gadżetów czyli Jarmark pod żaglami.  Na odwiedzających czekają także sceny muzyczne usytuowane po obu stronach Odry czyli na Wałach Chrobrego oraz Łasztowni.

 

 

11

 

 

Mieszkańcy i turyści podczas Dni Morza, mogą podziwiać Szczecin od strony wody podczas rejsów. Wyprawy odbywają się na pokładach wybranych jednostek, spośród których ogromna większość to oldtimery. Oldtimery to jednostki, które mają więcej niż 50 lat i wcześniej miały różne przeznaczenie – były barkami, kutrami, rybackimi łodziami, holownikami, stateczkami handlowymi, ratowniczymi czy lodołamaczami. Obecnie służą jedynie rekreacji i cieszą oko. Większość z nich to drewniane statki z duszą, w których kryją się niezwykłe historie. Jakie? Tego mogą dowiedzieć się wszyscy, którzy podczas Dni Morza odwiedzą ich pokłady. Trasa rejsu to obszar między stoczniami, Przekopem Mieleńskim, Portem Centralnym, torem wodnym do nabrzeża Huta. Warto zatem zaopatrzyć się w bilet i zarezerwować trochę czasu. Każda z jednostek posiada swoich oficerów łącznikowych - takich "dobrych duchów" imprezy, którzy z pieczołowitą dokładnością dbają o załogi i turystów. 

 

 

odra

 

 

Na lądzie znajdziemy szereg atrakcji, warsztatów, animacji, wystaw, strefę dziecięcą, strefę sportu, plenery literackie oraz wiele scen. 

Na każdej z nich występują inni artyści – od zespołów folkowo-szantowych, poprzez  andaluzyjskie flamenco po artystów popowych.

 

 6

 

 

Więcej informacji na stronie: dnimorza.szczecin.eu

 

 

Zapraszamy ⚓️ ⛵️

 

 

 
Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Galeria zdjęć