Ułatwienia dostępu

Wiek uczestników: 16+

Żeglarstwo morskie jest nie tylko formą rekreacji czy sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jest to także świetny sport, który wymaga zarówno przygotowania teoretycznego z wielu dziedzin, jaki i doświadczenia zdobytego w praktyce. Żeglarz jest osobą sprawną fizycznie, potrafi przewidywać zdarzenia i szybko podejmować decyzje. Jednak ponad wszystko pragnie zdobywać nowe lądy, wypływać na nieznane morza oraz poznawać dalekie porty. Szkolenie umożliwia zdobycie patentu żeglarza jachtowego oraz kolejnych uprawnień. Trening pod okiem doświadczonych kapitanów przygotowuje do udziału w regatach jachtów kabinowych. Zajęcia prowadzone są na jachtach: Zryw i Dar Szczecina. Zapraszamy początkujących oraz osoby posiadające wiedzę i umiejętności zdobyte na wcześniejszych etapach edukacji żeglarskiej.  

 

 

P1070495

 

Zryw 

Instruktor: Jędrzej Owczarski

Jacht Zryw to pływająca przygoda. Od początku służył on młodzieży do szkolenia regatowego. Nietypowa łódź wymaga od kapitanów dużego wyczucia, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, lecz umiejętnie powadzona jest szybka i zwinna. Nie ma takiego miejsca, gdzie nie zawitała załoga Zrywa ? rejs dookoła Bałtyku Południowego, rejs do najdalej wysuniętych portów Zatoki Botnickiej i niezliczone regaty ? to tylko drobny fragment bogatej historii jachtu. Kapitanem jednostki jest Jędrzej Owczarski, który żegluje od najmłodszych lat i zaraża swoją pasją kolejnych wodniaków.

 

 

Dar

 

Dar Szczecina 

kpt. Wojciech Maleika

Dar Szczecina to duma szczecińskich żeglarzy. Niemalże co roku bierze udział w prestiżowych regatach The Tall Ships Races. Z reprezentacją Szczecina zdobywa najwyższe miejsca podczas wyścigów. Swojego czasu Dar był najnowocześniejszą jednostką oceaniczną na świecie, a jego wyjątkowa budowa pozwala rozwijać duże prędkości.  Jacht na przestrzeni wielu lat odbył liczne rejsy po Morzu Bałtyckim i Północnym oraz po Oceanie Atlantyckim. Gdy się nie ściga służy do szkolenia młodzieży w sekcji żeglarstwa morskiego. 

 

 

 
Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Wolontariusze
Rekrutacja
Reprezentacja